WYŻSZE KOMPETENCJE - LEPSZE PERSPEKTYWY

Zajęcia z języka angielskiego

W Publicznej Szkole Podstawowej w Makowcu w ramach projekty unijnego „Wyższe kompetencje-lepsze perspektywy” odbywają się zajęcia rozwijające z języka angielskiego. Uczniowie klasy V poszerzają swoje zainteresowania w zakresie znajomości słownictwa, struktur gramatycznych, jak również kultury krajów anglojęzycznych. Na zajęciach uczniowie korzystają między innymi z pomocy zakupionych w ramach w/w projektu; nowych laptopów, tablicy multimedialnej. Uczniowie pracują również na Platformie e-learningowej Edumaster.pl. Uczestnictwo w tych zajęciach daje możliwość samorealizacji, praktycznego poszerzenia wiedzy a także uczy współdziałania w grupie.

Zajęcia z chemii

ZAJĘCIA  ROZWIJAJĄCE  SKIEROWANE DO UCZNIÓW UZDOLNIONYCH.
Zajęcia z uczniem zainteresowanym przedmiotem i uzdolnionym chemicznie, które pozwalają  na rozbudzanie, wzbogacanie i kształcenie indywidualnych uzdolnień uczniów, a jednocześnie dzięki zastosowaniu różnych form aktywności, na wszechstronny rozwój ich osobowości i wrażliwości.

Zajęcia z matematyki

W Publicznej Szkole Podstawowej w Makowcu prowadzone są zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych i wyrównujące z matematyki w ramach projektu unijnego „Wyższe kompetencje - lepsze perspektywy”. Uczniowie klasy V uczęszczają na zajęcia rozwijające, dzięki którym poszerzają i pogłębiają wiadomości matematyczne. W zajęciach wyrównujących uczestniczą uczniowie klasy III Gimnazjum, na których wyrównują szanse edukacyjne. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce takie jak: podręcznik „Matematyka zamiast korepetycji”, tablica multimedialna, przybory matematyczne. Uczniowie chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach.

Zajęcia z przyrody

W szkole Podstawowej w Makowcu uczniowie klasy VI uczestniczą w zajęciach rozwijających skierowanych do uczniów zdolnych-zajęciach przyrodniczych w ramach projekty unijnego „Wyższe kompetencje-lepsze perspektywy”. Uczniowie poszerzają swoje zainteresowania w zakresie przyrody. Prowadzą eksperymenty przyrodnicze, doświadczenia, przygotowują samodzielnie prezentacje multimedialne. Uczniowie korzystają z pomocy dydaktycznych takich jak: albumy przyrodnicze np. „Świat przyrody”, komputery, tablica multimedialna oraz zasoby Internetu. Uczestnictwo w tych zajęciach daje możliwość samorealizacji, poszerzania wiedzy przyrodniczej, łączenia teorii z praktyką oraz uczy współdziałania w grupie.

Zajęcie skierowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

W Publicznej Szkole Podstawowej w Makowcu w ramach projektu ,,Wyższe kompetencje-lepsze perspektywy” prowadzone są dla 9 uczniów, którzy posiadają orzeczenie PPP, zajęcia skierowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - zajęcia indywidualne rewalidacyjne i terapia pedagogiczna dla uczniów niepełnosprawnych. Celem zajęć jest usuwanie przyczyn i objawów trudności w uczeniu się, rozwijanie mocnych stron oraz stymulowanie ogólnego rozwoju ucznia. Ponadto w ramach projektu prowadzone są również zajęcia skierowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - zajęcia logopedyczne. Są to 3 grupy po 4 uczniów w każdej. Celem tych zajęć jest eliminowanie wszelkich form wadliwej artykulacji dzieci oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się z otoczeniem. Na zajęciach unijnych wykorzystywane są pomoce zakupione w ramach realizowanego projektu.

Zajęcia komputerowe

W Publicznej Szkole Podstawowej w Makowcu prowadzone są zajęcia unijne „Wyższe kompetencje – lepsze perspektywy”. Uczniowie z klasy III szkoły podstawowej uczęszczają na zajęcia komputerowe wyrównujące wiedzę. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców chętnie i aktywnie uczestniczą w prowadzonych lekcjach w każdą środę. Korzystają oni ze sprzętu i oprogramowania zakupionego w ramach tego projektu.

ARMIA KRAJOWA

Współpraca z AK